מערכי שיעור ללימוד בכיתה או בבית

אינטרנט - מבוא

video

סרט דוקומנטרי – הורות בעידן הדיגיטלי

הגיל הממוצע לחשיפה ראשונה לפורנוגרפיה הוא 11, בדרך כלל בפעם הראשונה הם נחשפים לתכנים אלו במקרה. לעתים קרובות הם היו רוצים להחזיר את...

האינטרנט – כלי או תוכן?

התשובה האינטואיטיבית היא: כלי. וכמו כל כלי הוא תלוי במילוי (= במה נמלא אותו), והמילוי תלוי בהחלטה אישית. אבל, הנחה זו אינה מדויקת. הרב אלישע אבינר במאמר מקיף על מאפייני האינטרנט ועל היחס אליו הנגזר מכך.

אתגרים וסכנות

בְּנִי גולש באתרים…

גילינו שבננו, נער בן 14, תלמיד ישיבה תיכונית, משוטט באתרים פורנוגראפיים. אנו נבוכים. כיצד להגיב? הרב אלישע אבינר מציג שאלות שונות של הורים שגילו שבנם נחשף לתכנים לא צנועים ברשת ומציע גישה חינוכית להתמודדות עם התופעה.

בני הנוער והאינטרנט – תמונת מצב

נתוני המחקרים שנערכו בשנים האחרונות על הרגלי הגלישה של בנינו ובנותינו, ילדים ובני נוער, מעוררים דאגה. היקף שעות הגלישה עולה בהתמדה, בעיקר בגלל השימוש הגובר באייפונים כבר מגיל צעיר. יש הטוענים כי אין בכך כל חדש וגם בעבר היו התמודדויות אחרות. הרב אלישע אבינר מצביע על שלושה הבדלים שיצרה רשת האינטרנט בין ההתמודדות בעבר לבין ההתמודדות בזמננו.

מכתבים של בני נוער

שני המכתבים הבאים הם אוטנטיים. הם נכתבו על ידי בני נוער בגילאים שונים. הרב אלישע אבינר מגיש להורים חומר למחשבה על ההתמודדות שמציבה רשת האינטרנט לבני נוער ועל תפקידנו לסייע להם.

סכנות האינטרנט

האינטרנט הוא החלון הרחב ביותר שנפתח אי פעם בפני האדם. הוא מכיל את מאגר המידע הגדול ביותר בעולם. "כל מה שרצית לדעת על...

מענה חינוכי וטכנולוגי

סינון פנימי או סינון חיצוני?

כיצד מתמודדים עם ההשפעה השלילית של האינטרנט? כיצד מונעים מילדינו לגלוש באתרים שליליים? הרב אלישע אבינר מציג את המחלוקת החינוכית בין הגישה המעדיפה סינון פנימי לבין זו המעדיפה סינון חיצוני ומציע אפשרות הכרעה בין השתיים.

הקדמת רפואה למכה

האינטרנט הפך את המידע העולמי וכל המצוי בעולם לזמין יותר. הכל יותר קרוב ויותר נגיש - הטוב והרע, הקדושה והטומאה, החכמה וההבל, הברכה והקללה. גם אתרים של מידע חיוני להצלת חיים ושל ידיעות מדעיות להכרת העולם וגם אתרים המציגים פורנוגרפיה לראווה - פתוחים לכל גולש. הרב אלישע אבינר מציג שלוש דרכי התמודדות עם רשת האינטרנט.
video

למה חייבים לסנן את האינטרנט?

למה חשוב לסנן את האינטרנט? הרב יהושע שפירא על מחירים חינוכיים שאנו משלמים בחיים.

שימושי האינטרנט והרשתות החברתיות

מעוּרבוּת הורים ומורים בפייסבוק של הילדים

אני מורה בכיתה י'. מרבית תלמידי הכיתה פתחו חשבון בפייסבוק. רבים מהם נמצאים שם כמה שעות מידי יום. האם נכון לבקש מהם לצרף אותי לקבוצה שלהם בפייסבוק? הרב אלישע אבינר מסביר על האחריות האישית של ההורים והמורים על המקום הרוחני בו נמצאים ילדיהם ותלמידיהם.

השפעת הפייסבוּק על בני הנוער

לאחרונה הכריז מנכ"ל חברת פייסבוק, ש"מתה הפרטיוּת". כוונתו היא שפייסבוק ודומיה שחקו כמעט לחלוטין את הפרטיוּת. כל מי שפותח חשבון בפייסבוק נדרש למסור פרטים אישיים על מנת להירשם. חלק מהמידע האישי הזה חולקת "פייסבוק" עם אתרים אחרים לצורך התאמת פרסומות מסחריות לפרופיל המשתמש. הרב אלישע אבינר מציג את אתגר הפייסבוק ואת דרכי ההתייחסות החינוכית אליו.